a Twórców Górnego Śląska
  • Zebranie założycielskie Halemba czerwiec 2012
  • Pomsta

O Dwóch Kierzy odeszli

Teatr Górnośląski zaprasza na koncerty:

O Dwóch Kierzy odeszli…

Koncerty poświęcone Andrzejowi „Tolusiowi” Skupińskiemu oraz Wernerowi Eugeniuszowi Stollowi.

Koncerty dedykowane są dwóm Artystom pochodzących z Chorzowa, którzy odeszli od nas w ubiegłym roku – byli nie tylko utalentowanymi Artystami Estradowymi, ale też naszymi Kamratami…

Werner Eugeniusz Stoll należał do najpopularniejszych i najbardziej lubianych Artystów Estradowych z naszego regionu – był Aktorem, Kabareciarzem i Estradowcem. Występował w Zespole Antyki, współpracował z Kabaretem Książę Lipin i Przyjaciele oraz z Marianem Makulą (jeszcze w 2017 roku aktywnie udzielał się w Kabarecie Żuchwa). Grał w legendarnym serialu Sobota w Bytkowie – wcielił się w rolę Zefela Żymły.

Andrzej „Toluś” Skupiński również był bardzo popularnym i lubianym Artystą – Aktorem filmowym, Kabareciarzem, Polonistą i Artystą Estradowym. Przez lata pracował jako nauczyciel, był też dziennikarzem. Ma na koncie liczne przekłady tekstów amerykańskich piosenek (klasyka muzyki rozrywkowej) na język polski oraz śląski. Współpracował też z Marianem Makulą (grał m.in. w Pomście).

Obaj Artyści wyróżniali się ogromnym poczuciem humoru, jak też przywiązaniem do naszego Regionu, śląskich tradycji i godki, byli laureatami wielu nagród i wyróżnień…

Koncerty odbędą się 1. września w podczas festynu w Dzielnicy Pnioki oraz 23. września w Klubie ChSM „Pokolenie”. O oprawę koncertów zatroszczy się Marian Makula i Makula Band.

Szczegóły na stronie Agencji Makula:

INFO